Никогда не будет лишним произнести слова сильной молитвы, которая способна защитить ваш дом от беды. Особенно, когда в нашей стране война и каждый день существует опасность для нас и нашего жилища.

свечи, молитва

"Тебя, Бога, Отца Всемогущего, усердно молим о доме сем, живущих в нем и о всем имуществе, в нем находящемся: благослови, освяти силою Святого Креста, сохрани от огненного пламени, от удара молнии избавь и даруй всякие блага. Благослови, Владыко, и освяти дом сей, как благословил Ты дом Авраама, Исаака, и Иакова, и да обитают в нем Ангелы благословения Твоего; живущих же в нем от разжжения огня, молнии и злоумышления диавольского сохрани и спаси, ныне и присно и во веки веков. Аминь."

церковь, свечи, молитва, религия

Читать молитву нужно от всего сердца, искренне, желательно именно в доме, который вы хотите защитить.

"О архиерею Божий, святителю Никито! Услыши нас грешных (имена), умиленно вопиющих: якоже седя на престоле святительства в Великом Новаграде сем, и единою, належащу бездожию, молитвою дождь свел еси, и паки граду сему огненным пламенем обдержиму, молитвою избаву подал еси, тако и ныне молим тя, о святителю Христов Никито: молися ко Господу, еже избавити ны от труса, потопа, глада, огня, града, меча и от всех врагов видимых и невидимых, яко да изрядных ради молитв твоих спасаеми, славим Пресвятую Троицу, Отца и Сына и Святаго Духа, и твое милостивное предстательство, ныне и присно и во веки веков. Аминь."

Источник: Знай.

Последние новости Украины:

Переход на новый календарь: в ПЦУ объяснили, чем он лучше и что изменится.

Митрополит Епифаний признался, что думает о новом празднике.

Также Politeka.net писала, что в Украине задумались о повышении тарифов на воду .